Judo w klubie Kavkaz

Judo w klubie Kavkaz

Klub Kavkaz prowadzi zajęcia w zakresie judo - dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. 

To, co nas zdecydowanie wyróżnia to fakt, że wszystkie nasze zajęcia judo odbywają się minimum 3 razy w tygodniu i trwają znacznie dłużej (niekiedy 2 razy dłużej!) niż w innych klubach. Wynika to z tego, że naszym głównym celem nie jest zarobek (nasz klub nie jest opłacalny z punktu widzenia ekonomii!!) - a chęć stworzenia silnych sekcji sportowych

Zajęcia sekcji sambo/judo prowadzi młody, zdolny, silny zawodnik, pochodzący z Azerbejdżanu - Ali Kazimov. Azerska szkoła judo i zapasów wyróżnia się zdecydowanie na świecie. Warto podkreślić, że trener Aliego Kazimova jest aktualnie trenerem polskiej kadry narodowej w judo!

W klubie funkcjonują w tej chwili 2 sekcje judo - dla dzieci oraz dla młodzieży i dorosłych. Szczegóły jeśli chodzi o dni oraz godziny znajdują się w naszym grafiku treningów. 

Zapraszamy zarówno osoby całkowicie początkujące, jak również zaawansowane. Dla każdej grupy mamy odpowiednio dostosowany program. 

Nasza sekcja judo wyróżnia się też tym, że równolegle trenujemy inną, podobną dyscyplinę - czyli sambo sportowe. Trener Wasyl Wojtiechowicz, pomimo, że posiada czarny pas i drugi dan judo, jest bardzo doświadczonym sambistą. Sambiści wielokrotnie udowodnili swoją wielką siłę i skuteczność w judo - na przestrzeni ostatnich dekad. Również praktyczny aspekt naszych treningów jest znacznie rozszerzony poprzez uzupełnienie judo poprzez elementy z sambo sportowego, np. dużo bardziej rozwinięta jest walka parterowa, ale i arsenał rzutów jest bogatszy. 

Nie jesteśmy "funny judo"

Nie prowadzimy 60 minutowych zajęć jeden raz w tygodniu. Naszym minimum są trzy treningi po 90 minut - dla dzieci w najmłodszym wieku, oraz możliwość uzupełniania zajęć o treningi na otwartej przestrzeni z grupą zapaśniczą. Docelowo nasze sekcje wyczynowe będą odbywać treningi codziennie, a nawet dwa razy dziennie.

Judo dla dzieci

W naszym klubie funkcjonuje sekcja dla dzieci od 5 do 12 roku życia, która trenuje 3 razy w tygodniu po 90 minut. Na treningach uczymy zarówno absolutnych podstaw, akrobatyki, padów, wprowadzane są elementy zabaw - jednak w naszym klubie od pierwszych treningów uczymy dzieci praktycznych technik, rzutów, trzymań, techniki walki w parterze. Zapraszamy zarówno dzieci początkujące, jak również doświadczone w dyscyplinie judo i sambo. 

Judo dla dorosłych i młodzieży

Nasza sekcja dedykowana dorosłym oraz młodzieży działa 3 razy w tygodniu po 2 godziny. Na zajęcia zapraszamy zarówno doświadczone osoby trenujące judo i sambo, jak również początkujących, amatorów, którzy chcą nauczyć się techniki walki - rzutów oraz parteru. 

Program zajęć sekcji judo/sambo w klubie Kavkaz

Równolegle z judo - trenujemy również pod kątem formuły sambo sportowego! Trener prowadzący zajęcia jest zarówno doświadczonym judoką, jak również sambistą. Sambiści wielokrotnie udowodnili swoją doskonałą gotowość do walki w formule judo - uzyskując bardzo wysokie wyniki. Warto też podkreślić, że treningi naszej sekcji stanowią bardzo dobre uzupełnienie nawyków samoobrony. Osoby planujące   

Planujemy udziały w zawodach judo oraz sambo - dla każdej grupy wiekowej. 

Ciekawostką jest, że nasze sekcje sambo/judo przez pierwsze pół roku prowadzone były przez byłego trenera oficjalnej kadry Rosji judo - Khasana Abdul-Azieva, który na swoim koncie ma wybitne osiągnięcia jako m.in. trener olimpijczyka Jakuba Szamilowa. Od samego początku działania w kierunku judo nasz klub stawiał przed sobą najwyższe cele sportowe. 

Bogata historia judo

Na początek warto wspomnieć o tym, że judo to popularna sztuka walki, które wywodzi się z Japonii. Od roku 1964 uznawana jest również za dyscypliną olimpijską. Mimo tego, że w Polsce judo praktykowane jest od wielu dekad, obserwujemy różne szkoły, które niekoniecznie oddają filozofię tej sztuki walki. Dlatego też postanowiliśmy otworzyć najlepszą szkołę judo, która dokłada wszelkich starań, w prowadzone treningi były owocne i dostosowane do potrzeb osób zainteresowany.

Judo dosłownie oznacza "łagodną drogę" lub o tej sztuce walki mówi się również jako o "drodze do zwinności". Twórcą judo był Jigoro Kano, który w roku 1882 stworzył pierwszą szkołę judo zwaną Kodokan Judo. Zadbał on o to, by zebrać i jednocześnie ulepszyć znane chwyty jiu-jitsu i nadać im zupełnie nową formę. Przede wszystkim kluczowe było to, by usunąć z niego elementy, które w jakiś sposób mogą zagrażać zdrowiu lub życiu osób trenujących.

Judo obecnie jest jedną z najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie. Warszawa, jak również cała Polska jest doskonałym dowodem na to - w samej tylko Warszawie, wedle naszych obliczeń, judo trenuje kilkanaście tysięcy osób, zwłaszcza dzieci. Jednocześnie z jakiegoś powodu, Polska od dłuższego czasu nie jest w stanie osiągnąć medalu na Igrzyskach Olimpijskich. Uważamy, że warto działać w takim kierunku aby sytuację tę zmienić. Naszym zdaniem już na etapie szkolenia dzieci należy wykazać się należytym zaangażowaniem, uwagą, poświęceniem i takie właśnie cele przyświecają naszej pracy. Nie traktujemy działalności naszego klubu komercyjnie, klub nasz nie przynosi nam dochodu. Naszym celem jest wykształcenie sportowców zdolnych zabiegać o najwyższe cele sportowe. Równolegle z kształceniem najlepszych sportowców, głęboko wierzymy, że każdy człowiek, każde dziecko, które będzie miało styczność z naszym kształceniem, osiągnie ogólny rozwój fizyczny, psychiczny i mentalny - podnosząc swoją ogólną sprawność, gotowość do działania, podejmowania decyzji w całym swoim życiu.  

Zapisz się na naszą listę mailingową

The subscriber's email address.