Iwo Czerniawski nowym prezesem Polskiego Związku Sambo

Po wielu latach poświęconych sambo, dzisiaj z dumą ogłaszam swój wybór na prezesa Polskiego Związku Sambo. To dla mnie niezwykle ważny moment i chciałbym serdecznie podziękować za udzielone zaufanie. W najbliższym czasie planujemy zarejestrowanie PZSambo w Ministerstwie Sportu i Turystyki jako oficjalnego związku sportowego. Następnie skupimy się na integracji sambo w ramach Ogólnopolskiego Systemu Sportu Młodzieżowego.

Dzięki współpracy z różnymi klubami sportów walki, zwłaszcza zapaśniczymi, zamierzamy promować sambo jako uniwersalną formę rywalizacji. Chciałbym podkreślić sukcesy mojego klubu @kavkaz_zapasy, gdzie zapaśnicy osiągają drużynowe zwycięstwa na Mistrzostwach Polski Sambo w 2022 i 2023, opierając się na solidnym przygotowaniu zapaśniczym.

Naszym celem jest pokazanie, jak związek sportowy może skutecznie działać na rzecz sportowców i rozwoju danej dyscypliny. Pragnę wprowadzić sambo do szerszej świadomości publicznej, konkurując z popularnością innych dyscyplin, takich jak BJJ. Planujemy organizację fascynujących zawodów, przywracając polskie sambo do międzynarodowej rywalizacji.

Zapraszam do współpracy wszystkie kluby sportów walki, a w szczególności kluby zapaśnicze. Jak pokazał przykład mojego klubu, sambo może stanowić uniwersalne narzędzie dla osób trenujących judo, zapasy, bjj. Postaram się zrealizować moją wizję prawdziwej promocji tej dynamicznej dyscypliny. Trzymajcie się! Przed nami ekscytujące wyzwania, ale wierzę, że razem uda nam się osiągnąć wielkie sukcesy dla sambo w Polsce.

Zapisz się na naszą listę mailingową

The subscriber's email address.