Szkoła Kavkaz – rusza nabór - podstawówka i liceum sportowe!

Szkoła Kavkaz – rusza nabór - podstawówka i liceum sportowe!

Szkoła Kavkaz

Zajęcia w szkole Kavkaz, treningi, wyżywienie, praktyki – są bezpłatne, ufundowane w całości przez nasz klub.

Jeżeli mówimy o wykształceniu najsilniejszych sportowców, naszym zdaniem warunkiem podstawowym jest zapewnienie warunków do trenowania dwa razy dziennie. Zarówno zwykłe szkoły ogólnokształcące, jak również szkoły sportowe nie zapewniają optymalnych warunków do rozwoju, z tego względu wyszliśmy z inicjatywą stworzenia własnej szkoły. Pod skrzydłami stowarzyszenia Kavkaz działa nasza inicjatywa edukacyjna, oparta o edukację domową – szkołę w chmurzę – Szkoła Kavkaz, zapewniająca naszym zdaniem możliwie najlepsze warunki do rozwoju sportowego, zawodowego i ogólnego.

Chociaż projekt działa już od kwietnia 2023 to dopiero teraz możemy powiedzieć, że zaczyna on nabierać wyraźnych kształtów a tym samym rozpoczynamy jego szeroką promocję!

Szkoła Kavkaz to zwieńczenie naszej dotychczasowej pracy, projekt na lata. Wierzymy, że uda nam się osiągnąć bardzo wiele, wierzymy, że w przyszłości stworzymy szkołę sportową z internatem, wielkimi matami do zapasów, własną stołówką i setkami podopiecznych - niczym najlepsze szkoły w Dagestanie - Chasawjurcie, Machaczkalie. W kwestii programu szkolnej edukacji inspirujemy się poniekąd systemem fińskim, nauczaniem praktycznych umiejętności, zawodów - ale w oparciu o nasz autorski program, który opisany jest w tym tekście. 

Zachęcam do zapoznania się z naszą koncepcją. Chętnie odpowiem na wszelkie pytania. Zapewniam zarówno dzieci, młodzież, jak i rodziców - to projekt mojego życia i uczynię bardzo, ale to bardzo wiele aby udał się jak najlepiej. 

Iwo Czerniawski 
iwo@kavkaz.pl
Prezes stowarzyszenia Kavkaz

https://www.instagram.com/kavkaz_zapasy

https://www.facebook.com/kavkaz.zapasy

https://tiktok.com/@kavkaz_zapasy

 

 

Cel naszej szkoły

 1. Stworzenie możliwie najlepszych warunków do rozwoju sportowego naszych podopiecznych, zapewniając im wszystko to, co jest niezbędne dla ich rozwoju, a czego nie zapewnia żadna szkoła systemowa. 
 2. Nauka zaradności życiowej, logicznego myślenia, myślenia krytycznego, strategicznego zamiast intensywnego wałkowania szkolnej podstawy programowej. Podstawa programowa stanowić będzie margines naszej edukacji (wymagany prawem). 
 3. Nauka konkretnych zawodów, związanych z realiami rynku pracy, zawodami, które można łączyć z karierą sportową - przykładem są zawody związane ze sportem (trener zapasów, trener crossfit itp.), jak również zawody związane z IT, programowaniem, elektroniką oraz marketingiem, sprzedażą, biznesem. 
 4. Pomoc w wejściu na rynek pracy, myślenie o przyszłości naszych podopiecznych. Kwestią absolutnie skandaliczną jest dla nas sytuacja, w której młodzi ludzie kończą swoją karierę w momencie uzyskania pełnoletności. Zdajemy sobie sprawę, że w zapasach nie ma takich pieniędzy jak w piłce nożnej - z tego względu musimy uzbroić naszych podopiecznych w zestaw kompetencji, który pozwoli im skutecznie zaistnieć na rynku pracy. To zadanie jest miliard razy ważniejsze niż edukacja na temat budowy mózgu ptaka, jaką otrzymuje się w szkole systemowej.  
 5. Równolegle z przygotowaniem naszych podopiecznych do wejścia na rynek pracy - dążymy do ich wspierania poprzez zdobywanie dla nich stypendiów, sami udzielamy im wsparcia w miarę naszych możliwości, jak również pracujemy nad promocją sportu zapaśniczego w taki sposób aby stał się on w przyszłości równie popularny jak piłka ręczna, siatkowa czy nożna. Przykład naszej inicjatywy - https://iviterwrestling.pl 

   

 

W skrócie o naszej szkole:

- zajęcia w szkole, wyżywienie, wszelkie aktywności związane z rozwojem naszych sportowców, wyjazdy, szkolenia - są bezpłatne, ufundowane w całości przez nasz klub
- dwa treningi dziennie od poniedziałku do piątku oraz jeden trening w sobotę – wszystkie treningi prowadzi doświadczony, utytułowany zapaśnik z GruzjiSaba Chikhradze.
- po pierwszym treningu zapewniamy gorący posiłek
- oprócz gorącego posiłku zapewniamy naszym podopiecznym dodatkowe przekąski w nieograniczonej ilości - dysponujemy własnym zapleczem kuchennym 
- podstawa programowa realizowana jest na podstawie materiałów dostarczanych przez „Szkołę w chmurze”, każdy z naszych podopiecznych otrzymuje komputer, na którym pracuje
- nasi uczniowie mają zapewnione witaminy, suplementy diety – dostępne bez ograniczeń dla każdego
- nad edukacją naszych sportowców czuwa doświadczony nauczyciel, który jest odpowiedzialny za edukację, za przyswajanie podstawy programowej, jak również za rozwój w zakresie wykraczającym ramy edukacji szkolnej – myślenie logiczne, myślenie krytyczne, gra w szachy, myślenie strategiczne
- nasi uczniowie nie poświęcają całego dnia na "tłuczenie" podstawy programowej, przy sprawnym podejściu wystarczy relatywnie niewiele czasu na jej przyswojenie 
- nasi uczniowie mają możliwość odbywania praktyk zawodowych w firmie IVITER – największym serwisie elektroniki w Polsce oraz czołowym laboratorium odzyskiwania danych Klinika Danych
- wspieramy edukację uczniów niezależnie od ich kraju pochodzenia - mamy oczywiście pełne przygotowanie językowe w zakresie języka rosyjskiego, zawsze dbamy również o wysoką jakość języka polskiego
- w przypadku wystąpienia kontuzji – finansujemy fizjoterapię
- zapewniamy wsparcie psychologiczne, mentalne, pomagamy w projektowaniu kariery sportowców
- zapewniamy udział we wszystkich ważnych zawodach sportowych na terenie kraju, wszystkie wyjazdy ufundowane są przez nasz klub
- zapewniamy udział w zgrupowaniach sportowych w kraju i zagranicą - na koszt klubu 
- wsparcie w postaci zakupu trykotów zapaśniczych, dresów, ubrań, butów zapaśniczych - na koszt klubu 

Zajęcia zaczynają się aktualnie o godzinie 10:30, posiłek wydawany jest tuż po godzinie 12:00. 

 

Zapasy, ale w przyszłości judo i sambo 

W tej chwili dominującym sportem w ramach naszego programu są zapasy. W bliskiej przyszłości możliwy będzie także równie intensywny rozwój w zakresie judo i sambo. Planujemy również rozwijać zapasy kobiet oraz zapasy w stylu klasycznym. 

 

Najwyższe cele sportowe - trening bez kompromisów

Nie ma mowy o wysokich wynikach sportowych bez zapewnienia odpowiednich warunków do rozwoju. Nie mówimy tutaj o tytułach Mistrza Polski – tych w naszym klubie już nie brakuje. Jeśli myślimy o wysokich wynikach sportowych w skali globalnej, jeśli myślimy o medalach na Mistrzostwach Europy, Mistrzostwach Świata, Igrzyskach Olimpijskich, jeśli myślimy o naszych podopiecznych jako o sportowcach, dla których sport stanie się ich zawodem – nie tylko w zapasach amatorskich, ale również zapasach profesjonalnych nad stworzeniem których pracujemy, jak również w charakterze trenerów, szkoleniowców sportowych – to nasza szkoła jest jedyną, właściwą droga.

Jesteśmy zdecydowanie najszybciej rozwijającym się klubem sportowym w dziedzinie zapasów w Polsce. Więcej o naszych sukcesach sportowych - w dalszej części tekstu. 

 

Koniec z problemami wychowawczymi

Nasza szkoła wolna jest od problemów wychowawczych charakterystycznych dla klasycznej szkoły. Dzieci, które miały problem w szkole systemowej u nas zostaną przyjęte z otwartymi ramionami. Doskonale radzimy sobie z agresją wśród młodzieży, potrafimy ukierunkować ją na rozwój sportowy. Nie ma zagrożenia psychologami szkolnymi, kuratorami, wszelkie problemy załatwiamy we własnym zakresie, we własnym gronie, w porozumieniu z rodzicami dzieci. Szybko i bardzo skutecznie. 

 

Najlepsi sparingpartnerzy

W grupie naszych podopiecznych trenują chociażby Abubakar Tsomayev - najmłodszy mistrz Polski, Ismail Erzanukaev - mistrz Polski u15 2023, Bilal Bayduev - vice mistrz Polski U15 2022, Amirkhan Mezhidov - zdobywca licznych złotych medali na turniejach zapaśniczych (dotychczas brak prawa startu na turniejach mistrzowskich), Magamed-Amin Magamadov - vice mistrz Polski młodzików, Imam Magamadow - jeden z najsilniejszych zawodników w grupie wiekowej 2013. 

Nasz klub zdobył pierwsze miejsce na Warszawskiej Olimpiadzie Młodzieży 2023 - zarówno w stylu wolnym, jak również klasycznym (którego zasadniczo nie trenujemy). W ogólnej klasyfikacji punktowej Sportzony zostaliśmy sklasyfikowani pod względem bilansu punktów na 4 pozycji w Polsce w roku 2023 w zapasach w stylu wolnym. Wprowadziliśmy do kadry narodowej zawodnika - Zelimkhan Mutsukhaev reprezentujący nasze barwy reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy oraz Świata - U20.  

Większość zawodników naszego klubu jest mocno utytułowana, gotowa ciężko pracować każdego dnia. Silni sparingparnerzy to podstawa rozwoju sportowca. 

 

Zawsze najlepsza kadra trenerska

Od samego początku istnienia - nasz klub zawsze stawia na trenerów światowej klasy. Aktualny nasz trener został specjalnie ściągnięty do Polski z Gruzji, podpisaliśmy z nim 2-letni kontakt, wynajęliśmy dla niego mieszkanie nieopodal klubu. Został on nam polecony przez kapitana gruzińskiej kadry w zapasach w stylu wolnym - Geno Petrashviliego. Saba Chikhradze przez 10 lat wchodził w skład gruzińskich kadr, w różnych kategoriach wiekowych, jest doskonałym nośnikiem wiedzy o zapasach na najwyższym poziomie. 

Przedstawiamy jego zwycięski pojedynek z vice mistrzem świata seniorów - na Grand Prix Tbilisi. 

Pomoc w uzyskaniu obywatelstwa Polski, w tym obywatelstwa sportowego, wsparcie procesów uchodźczych 

Już trzej nasi podopieczni otrzymali ufundowane przez nasz klub obywatelstwa sportowe. Nasze stowarzyszenie zawsze wspiera wszelkie procesy o nadanie obywatelstwa, procesy uchodźcze. Wystawiamy opinie o zawodnikach oraz zaangażowanych w ich rozwój rodzinach, angażujemy się proces uzyskania ochrony uzupełniającej, pobytu ze względów humanitarnych. 

 

Otwartość na wszystkie kultury i narodowości

Szkoła Kavkaz jest całkowicie otwarta na przedstawicieli wszelkich kultur, narodowości. Działamy na rzecz integracji, asymilacji uchodźców, działamy na rzecz pojednania, dialogu i odnosimy w tych dziedzinach spore sukcesy. 

 

Określanie celów, planowanie kariery 

Zachęcam do zapoznania się z artykułem:

https://efir7.pl/psychologia/dazenie-do-celu-jak-osiagnac-cel-trudny-ambitny-kosmiczny-moja-metoda

Zawarta jest w nim sprawdzona strategia dochodzenia do celu, praktykowana w naszym klubie. Każdy młody człowiek powinien mieć wyznaczony duży cel globalny, który powinien rozświetlać jego ścieżkę oraz mniejsze cele, których osiąganie będzie wskazywało na poprawny kierunek marszu. Wielkim celem może być np. w kontekście kariery sportowej medal na Mistrzostwach Świata lub Igrzyskach Olimpijskich, w kwestii kariery zawodowej może to być uruchomienie swojego przedsiębiorstwa, zdobycie kwalifikacji zawodowych w zawodzie marzeń. Mniejszymi celami mogą być np. medale na mniejszych zawodach sportowych, osiągnięcie określonego wyniku w powtórzeniach danego ćwiczenia itd. Ważne aby rezultaty cały czas mierzyć i być świadomym miejsca, w którym się znajdujemy. Warto po prostu mieć świadomość. 

 

Innowacyjny program nauczania

Nasza szkoła to nie tylko rozwój sportowy na najwyższym, światowym poziomie. To także ważny eksperyment edukacyjny, próba wdrożenia zupełnie nowego programu edukacyjnego opartego na założeniu, że nauka o komarach i tangensie nie może stanowić podstawy rozwojowej. Znacznie ważniejsza jest dla nas nauka twórczego, logicznego, strategicznego myślenia, jak również nauczanie wybranych zawodów. Nasi beneficjenci oprócz intensywnych treningów, odbywają również edukację w zakresie skutecznego, twórczego, myślenia, myślenia krytycznego. Bardzo zależy nam na nauczeniu każdego z naszych uczniów konkretnego zawodu, który może stanowić alternatywę dla sportu, w ideale nasi sportowcy mogliby łączyć pracę z treningami. 

Ważne są dla nas zagadnienia z zakresu ogólnego przygotowania biznesowego - nauka komunikacji, negocjacji, sprzedaży, marketingu oraz zarządzania. Nasi podopieczni w ramach praktyk przyglądają się negocjacjom prowadzonym w ramach prowadzonych przez nas przedsiębiorstw.    


Nasza kadra
 

Saba Chikhradze – utytułowany zapaśnik gruziński przez 10 lat członek kadr Gruzji w zapasach w stylu wolnym. Wielokrotny medalista mistrzostw Gruzji w zapasach w stylu wolnym, srebrny medalista Grand Prix Tbilisi 2018. Zdobywca licznych medali na turniejach międzynarodowych. Rekomendowany nam przez samego kapitana gruzińskiej kadry zapasów - Geno Petrashviliego. 


Iwo Czerniawski – twórca i pomysłodawca projektu – magister sztuki, absolwent Uniwersytety Muzycznego Fryderyka Chopina, pedagog muzyczny, instruktor zapasów (uprawnienia AWF), od 2006 roku związany ze sztukami walki (sambo, judo, rukopasznyj boj, zapasy), specjalista z zakresu marketingu internetowego, negocjacji, sprzedaży, zarządzania, twórca największego serwisu elektroniki w Polsce, jak również firmy handlowej w zakresie elektroniki, w tym sprzętu audio - IVITER, jednego z najlepiej ocenianych laboratoriów odzyskiwania danych - Klinika Danych, firmy budowlanej - Minare, parkieciarskiej – Cyklinare, cateringowej, garmażeryjnej – Pierogushi (Skazka), chemicznej – IVICHEM, twórca klubu zapasów, sambo i judo – Kavkaz. Odbył kursy i szkolenia biznesowe, o wartości ponad 200 000zł. Szkolił się także w dziedzinie teatru ruchu – biomechanika, butoh. Prowadzi aktywność w mediach społecznościowych na instagramie (konto iwoczerniawski) i w szczególności na Tiktoku – ivisens. 

Wybrane projekty stworzone przez Iwa Czerniawskiego:

https://iviter.pl - IVITER (serwis elektroniki, handel elektroniką, projektowanie elektroniki)
https://iviterserwis.pl - największy, kompleksowy serwis elektroniki w Polsce, być może również w Europie (5 oddziałów w Warszawie)
https://iviteraudio.pl - sklep ze sprzętem audio vintage, w przyszłości również producent sprzętu audio!
https://klinikadanych.pl - odzyskiwanie danych
https://minare.pl - wykończeniówka, budowlanka
https://cyklinare.pl - parkieciarstwo, renowacja podłóg
https://pierogushi.pl - produkcja pierogów, catering
https://skazka.pl - w przeszłości restauracja w centrum Warszawy z kuchnią Kaukazu i Azji Centralnej oraz sushi
https://ivichem.pl - chemia dla elektroniki, produkcja m.in. innowacyjnych preparatów do lutowania aluminium
https://iviterwrestling.pl - profesjonalna organizacja zapaśnicza
https://efir7.pl - portal psychologiczny (wszystkie teksty autorstwa Iwa Czerniawskiego)
Klub Kavkaz - najszybciej rozwijający się klub zapaśniczy w Polsce, istnieje od roku 2020
https://www.tiktok.com/@ivisens - kanał na tiktoku o edukacji, szkoleniach, psychologii, biznesie, marketingu, zarządzaniu 

 

Szersza biografia Iwa Czerniawskiego dostępna pod linkiem https://efir7.pl/artykuly/o-mnie-iwo-czerniawski 

 

 

Już niebawem do naszego sztabu dołączą kolejne osoby! 

 


 

Czego nauczy nasza szkoła?

Każdy z naszych adeptów, otrzyma od nas wyszkolenie sportowe na najwyższym poziomie, wsparcie psychologiczne, fizjoterapeutyczne, dietetyczne, specjalnie przygotowane wyżywienie, pełne wsparcie w nauce – zarówno w realizacji podstawy programowej, jak również w nauce konkretnego zawodu. Osoby zainteresowane otrzymają pracę w zawodzie – zwłaszcza tuż po ukończeniu naszej edukacji, w obszarze licznych przedsiębiorstw prowadzonych przez nas. Osoby dla których będzie to ważne zostaną przygotowane do matury w taki sposób, aby dostały się one na wybrane kierunki studiów – np. na medycynę. Nasza szkoła będzie też uczyć myślenia – abstrakcyjnego, twórczego, szybkiego, nieszablonowego – dzięki czemu nasi adepci będą w stanie znacznie łatwiej i szybciej rozwiązywać złożone problemy – zarówno życiowe, dydaktyczne, taktyczne i strategiczne. 

Polecam artykuł https://efir7.pl/psychologia/jak-radykalnie-poprawic-jakosc-swojego-myslenia

 

 

Wybrane zagadnienia z zakresu biznesu, przedsiębiorczości

 

Nasi uczniowie przechodzą w ramach edukacji szkolenie biznesowe. Bazą szkoleniową jest kurs biznesowy prowadzony w ramach projektu IVISENS - obejmujący następujące zagadnienia:

 • Negocjacje
 • Sprzedaż
 • Marketing
 • Zarządzanie 
 • Komunikacja 
 • Copywriting
 • Ecommerce
 • Tworzenie stron internetowych
 • Rekrutacja 

Wszystkie wymienione kompetencje nauczane są w sposób praktyczny, kurs prowadzony jest również w teorii, ale w szczególności w praktyce (czego nie obejmuje kurs online ivisens). Możliwość obserwacji na żywo negocjacji cenowych w zakresie ustalania cen i zakresu odzyskiwania danych, czy też zaawansowanych prac serwisowych dają niespotykane możliwości poznania w młodym wieku mechanizmów biznesowych, psychologicznych, zarządczych. 

Jesteśmy orędownikami koncepcji w myśl której szkolna podstawa programowa jest w 99% nieprzydatna, niepraktyczna, niekiedy wręcz szkodliwa z punktu widzenia rozwoju intelektualnego młodego człowieka oraz jego przygotowania do wejścia w dorosłe życie. 

Szkolenie z wybranych dyscyplin prowadzone jest bardziej dla chętnych, zwłaszcza dla tych osób, które po wstępnym zapoznaniu z wybranymi zagadnieniami będą przejawiać szczególne zainteresowanie daną tematyką. Takim osobom poświęcimy szczególną uwagę. 

 

Zaradność

Jeśli mielibyśmy podsumować naszą koncepcję edukacyjną do jednego zagadnienia - byłaby nią ZARADNOŚĆ. Niezależnie od tego kto czym się interesuje, w jakiej dziedzinie zamierza pracować - to właśnie zaradność stanowi podstawę sukcesu w każdej dyscyplinie i generalnie w życiu. Umiejętność szybkiego podejmowania decyzji, umiejętność szybkiego działania, umiejętność skutecznej realizacji zadań. Polecam artykuł https://efir7.pl/zarzadzanie/jak-skutecznie-realizowac-zadania-zaradnosc-i-odwaga-jak-przeniknalem-do-rosyjskich

Zaradność jest uniwersalną cechą, która pomaga rozwiązywać życiowe problemy. Składa się na nią m.in. szybkość i jakość myślenia, umiejętności komunikacyjne, umiejętność nawiązywania relacji i poszukiwania optymalnych rozwiązań. 

 

 

Nauka zawodu w szkole Kavkaz

Jednym z głównych założeń naszej szkoły będzie szkolenie w zakresie nauki konkretnego zawodu. Niejednokrotnie podchodzą do mnie młodzi ludzie i mówią – zatrudnij nas, daj nam pracę. Ja ich pytam – co umiecie? Co konkretnie potraficie robić? Konkretnie co? Może znacie front end, html, css3? A może doskonale znacie photoshopa? Może świetnie piszecie artykuły? A może znacie się na elektronice analogowej? Nie? Cyfrowej? A może na technice wielkiej częstotliwości? Potraficie naprawić wzmacniacz? A może obróbka skrawaniem? Tokarka? Frezerka? Stolarstwo? Marketing? Sprzedaż? Umiecie gotować?
Każdy kto ma kontakt ze współczesną młodzieżą zdaje sobie doskonale sprawę z tego, że pomijając naprawdę nieliczne wyjątki – nikt nic nie potrafi.

A wiecie jak wyglądają praktyki w szkołach technicznych? Albo na uczelniach wyższych? Ja wiem, gdyż regularnie je prowadzę. Politechnika, Wojskowa Akademia Techniczna, liczne szkoły techniczne… Przychodzą młodzi ludzie i mówią – chcemy odbyć praktyki. Nie ma żadnej kontroli tego procesu. Żadnej. Stworzenie programu praktyk zajmuje kilka minut, należy wpisać program do odpowiedniej dokumentacji – można wpisać tam cokolwiek. Młodzież w większości przypadków sprząta albo składa kartony w ramach swoich praktyk. Niejednokrotnie słyszałem, że jesteśmy jedynym zakładem, w którym ludzie faktycznie coś robią. Niejednokrotnie po przeszkoleniu w ramach praktyk zatrudnialiśmy młodych ludzi już za pieniądze, po odbyciu praktyk.

 

Nie marnujemy czasu!

W naszej szkole na realizację tak zwanej podstawy programowej poświęcać będziemy minimalną ilość czasu. Ściśle współpracując z inicjatywą „Szkoła w chmurze” - zakładamy, że zależy nam na poprawnym przechodzeniu z klasy do klasy, co nie będzie stanowiło większego problemu przy założeniu nie marnowania czasu na głupoty, na jakie traci się większość czasu w klasycznych szkołach. Znacznie bardziej istotna jest dla nas realizacja zadań związanych ze szkoleniem sportowym, zawodowym oraz ogólno-rozwojowym w zakresie zwiększania umiejętności umysłu.

 

Przykładowe kierunki kształcenia zawodowego w ramach naszej szkoły

Zapewniamy naukę wybranych zawodów, kompetencji – na samym początku w ofercie naszego szkolenia – przykładowe zawody dla których program mamy już opracowany (lista będzie cały czas rozwijana):
- marketing ze szczególnym uwzględnieniem marketingu internetowego
- e-commerce – handel internetowy – zarówno od strony technicznej, projektowanie i budowa sklepów internetowych, jak również koncepcja sklepu internetowego, marketing, organizacja pracy, logistyka, obsługa klienta
- elektronika – z uwzględnieniem takich dziedzin jak serwisowanie, naprawianie urządzeń elektronicznych, projektowanie urządzeń elektronicznych, handel internetowy
- serwis urządzeń AGD, ze szczególnym uwzględnieniem urządzeń profesjonalnych, gastronomicznych
- tworzenie stron, serwisów internetowych w oparciu, ze szczególnym uwzględnieniem wykorzystania silników open source – drupal, wordpress, prestashop, nauka HTML i CSS, dobrych praktyk projektowania witryn internetowych, usability, UX, optymalizacji witryny pod kątem SEO.
- trener zapasów – warunkiem koniecznym w Polsce do otrzymania uprawnień honorowanych przez PZZ jest ukończenie szkoły średniej, osoby dysponujące szczególnymi predyspozycjami w zakresie pracy trenerskiej będą przygotowywane do wykonywania tego zawodu, co do zasady osoby o takich skłonnościach i możliwościach ujawniają się same – np. pomagając w poprawnym wykonaniu techniki kolegom z grupy, zostając po treningach z kolegami i pokazując poszczególne techniki
- trener crossfit - branża crossfit posiada ogromną rzeszę swoich zwolenników. Zawodnik wywodzący się z zapasów, posiadający bagaż osiągnięć sportowych ma prawo cieszyć się ogromnym autorytetem, popularnością i wzięciem wśród klientów - tak w ramach treningów grupowych, jak również indywidualnych. Znana nam jest procedura certyfikacji przez organizację Crossfit. 

Lista zawodów będzie wzrastać. Istnieje też szansa, że wszyscy nasi uczniowie będą objęci programem zapoznawczym z każdą z wymienionych dyscyplin, jak również z kolejnymi dziedzinami, o które będzie poszerzany nasz program.

Wszyscy nasi uczniowie będą przechodzić praktyki zawodowe w zakładach pracy prowadzonych przez nasze przedsiębiorstwa, pod okiem naszych pracowników posiadających wysokie kompetencje we wszystkich wymienionych dyscyplinach. Istnieć będzie również możliwość uzyskania zatrudnienia.
Zapewniamy także przygotowanie indywidualne w dyscyplinach wskazanych przez ucznia – tzn. że jeżeli ktoś zamierza zostać lekarzem my jako szkoła zapewnimy odpowiednie szkolenie na najwyższym poziomie. Zapewniamy należyte przygotowanie do matury.

W ramach programu nauczania będą wprowadzane dodatkowe elementy służące poprawie jakości myślenia – jak np. nauka gry w szachy.

 

Podsumowanie

Wierzymy głęboko, że dzięki naszej inicjatywie nie tylko zostaną zrealizowane najwyższe cele sportowe – zakładamy bowiem, że bez zaproponowanego przez nas podejścia nie można mówić o kształceniu przyszłych mistrzów olimpijskich, tak również uważamy, że cały system edukacji nie kształci ani sprawnych pracowników, ani sprawnie myślących ludzi. Chcielibyśmy to zmienić i głęboko wierzymy, że rozpoczniemy proces, który wskaże zupełnie nowe kierunki w rozwoju edukacji w kraju i na świecie. 

 Zakładamy, że już wkrótce będziemy mogli mówić o niezwykłej rewolucji – nie tylko w procesie szkolenia sportowego. Mówimy o wielkiej rewolucji w szkoleniu, kształceniu i edukacji jako takiej. Rewolucji, która jest potrzebna jak nigdy dotąd. Dosyć marnowania najcenniejszych lat życia w szkolnych murach. Czas na autentyczny, twórczy, wszechstronny rozwój.

 

Przyszłość - nasze plany

Nasze główne cele jakie stawiamy przed sobą:

 • stworzenie w szkoły sportowej z internatem, położonej w Warszawie lub okolicach
 • prowadzenie licznych grup młodych sportowców w dziedzinie zapasów, judo i sambo, liczebność liczona w setkach uczestników
 • wzniesienie własnych obiektów edukacyjno-sportowych, posiadających niezbędne zaplecze
 • stworzenie silnej i bogatej fundacji, która będzie pozyskiwać wielomilionowe dotacje na rozwój sportu, edukacji, naszych podopiecznych
 • stworzenie analogicznego obiektu w Gruzji i prowadzenie stałej współpracy między ośrodkiem europejskim i kaukaskim. 
 • wypracowanie nowego systemu edukacji, który mógłby być przyjęty jako jeden z możliwych modeli, wzorców na szeroką, światową skalę

 

Nasze inspiracje

 

Szkoły zapasów w Dagestanie - szkoły sportowe z internatem. Nasze marzenie - z tym tylko, że my stawiamy mocno na realną edukację zawodową, elektroniczną, techniczną, biznesową. 

Zapisz się na naszą listę mailingową

The subscriber's email address.