Dlaczego warto na nas postawić?

Dlaczego warto na nas postawić?

W tym tekście spróbujemy zaprezentować Wam różne ważne aspekty związane z działaniem naszego klubu sportowego. Przedstawimy argumenty stojące za tym, aby związać się z naszym klubem. 

Nie jesteśmy zwykłym klubem sportowym. Jesteśmy spełnieniem marzenia o tym, jak powinno wyglądać szkolenie sportowe. Marzenia, do którego dopłacamy z własnej kieszeni, czyniąc to z radością gdyż realizujemy wielki, życiowy cel, jakim jest stworzenie najważniejszego ośrodka przygotowań zapaśniczych, judo, sambo - na świecie. Planujemy również utworzenie alternatywnej do szkoły, samodzielnej jednostki edukacyjnej.  

Dla kogo są przeznaczone nasze zajęcia? Zajęcia dla każdej grupy wiekowej!

Do naszego klubu zapraszamy dzieci, dorosłych i młodzież, kobiety i mężczyzn - w każdym wieku. Absolutnie dla każdego z Was mamy przygotowany specjalny program. Niezależnie, czy jesteś całkowitym amatorem, który postanowił o siebie zadbać, czy też zawodnikiem, który celuje w najwyższe cele sportowe, a może rodzicem, który chce zadbać o rozwój sportowy i mentalny swojego dziecka - dla Was wszystkich posiadamy specjalnie skrojony program. 

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko do klubu Kavkaz?

Jeżeli nie chcesz po latach usłyszeć od swojego dziecka… Tato, mamo… szkoda, że nie trenowałem w klubie Kavkaz, z którego pochodzi tylu wybitnych mistrzów… To zapisz swoje dziecko do naszego klubu. Skąd takie przeświadczenie? Wynika to z tego, że od samego początku nasza inicjatywa powstała w celu realizacji wielkiego marzenia, wielkiej wizji - najsilniejszego ośrodka sportowego na świecie. Nie jesteśmy komercyjną organizacją a do istnienia klubu dopłacamy bardzo duże pieniądze z prywatnych zasobów. Dopiero od pewnego czasu dodatkowo wspieramy się dotacjami. 

Ważne informacje

- oferujemy prawdopodobnie najlepszy program sportowy dla osób planujących związać swoje życie ze sportami walki, działamy bez kompromisów, naszym celem jest stworzenie naszej szkoły sportowej, a raczej takiej formy organizacyjnej, która szkołę sportową (i szkołę jako taką!) zastąpi! Nad tym aktualnie pracujemy. 

- oferujemy bardzo zróżnicowany program - jesteśmy doskonałą alternatywą dla siłowni, zajęć fitness, oznacza to, że nasz klub jest doskonały również dla amatorów, którzy niekoniecznie zamierzają startować w Igrzyskach Olimpijskich

- dysponujemy własnym obiektem, nie wynajmujemy go na godziny, nasi podopieczni w miarę potrzeb zostają po treningach aby wykonać prace indywidualną (zawsze jest taka możliwość!), oprócz sali, klub dysponuje też oddzielnym pomieszczeniem siłowni

- stawiamy przed sobą najwyższe cele sportowe, uczestniczymy we wszystkich istotnych zawodach sportowych, jeździmy po całej Polsce a każdy taki wyjazd jest sfinansowany przez nasz klub sportowy

- istnieje możliwość dostosowania intensywności programu szkoleniowego - osoby trenujące amatorską mogą trenować np. 3 razy w tygodniu, osoby trenujące wyczynowo - 6 razy (niedziela to odpoczynek)

- jesteśmy otwarci na przedstawicieli wszelkich narodowości, wielu z naszych zawodników to uchodźcy, jesteśmy wielojęzyczni, tolerancyjni i skupieni na wartościach sportowych

- wspieramy najzdolniejszych zawodników - finansujemy zgrupowania sportowe, zakup obuwia i strojów sportowych, wspieramy również w warstwie prawnej, pedagogicznej 

- dbamy o zrównoważony rozwój naszych zawodników, do każdego mamy bardzo indywidualne podejście, niekiedy dopasowujemy program bardzo indywidualnie

Zapasy, judo, sambo dla dzieci i młodzieży

Na zajęcia zapraszamy dzieci o każdym stopniu doświadczenia i przygotowania sportowego - będziemy podchodzili bardzo indywidualnie do każdego człowieka. Zapraszamy serdecznie osoby całkowicie początkujące. Nauczymy Was wszystkiego!

Co ćwiczymy? Nasz program

Dysponujemy w tej chwili sztabem trenerskim posiadającym wysokie kompetencje, stale jednak zabiegamy o udoskonalenie naszych programów treningowych. W tym celu stale się doszkalamy. 

Drodzy Rodzice! Droga Młodzieży! Drogie Dzieci!

Oddając pod naszą opiekę Wasze pociechy musimy się umówić na kilka rzeczy, omówić kilka zasad.

My zadbamy o maksymalne bezpieczeństwo Waszych dzieci. Jednocześnie wymagamy badań lekarskich – Wasze dzieci na naszych treningach zostaną poddane próbie, licznym wyzwaniom. Bardzo chcemy aby nie stała się im krzywda i dlatego wolimy mieć 100% pewność odnośnie stanu ich zdrowia, serca, wydolności układu krążenia itp. Będziemy w tym zakresie bardzo restrykcyjni.

Nie jesteśmy zwykłym, kolejnym klubem sportowym dla dzieci, młodzieży. Jesteśmy Kavkaz!

Pierwotną nazwą naszego klubu był - Abrek. Abrek – oznacza samotnego, niepokornego i niepokonanego wojownika pochodzącego z gór Kaukazu, gotowego walczyć i ukrywać się w górach latami, honorowego i miłującego wolność. Jeden wojownik – jeden abrek mógł utrzymywać w niepewności całe oddziały regularnej armii carskiej! Abrecy walczyli do końca. I tego właśnie będziemy nauczać naszych młodych podopiecznych. Dla naszych młodych zawodników przygotowaliśmy zarówno program sportowy, jak również psychologiczny, pedagogiczny, którego celem jest kształcenie charakteru, dyscypliny, przełamywania swoich barier. Współtworzę program pedagogiczny ja, Iwo Czerniawski, pedagog, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, absolwent klasy skrzypiec i przy tym osoba trenująca sztuki walki od kilkunastu lat. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą – w tym również bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą patologiczną, a niektórzy z moich wychowanków są aktywnymi uczestnikami sekcji dorosłych. To ja finansuję całą naszą inicjatywę – i z ogromną wiarą w nasz sukces – idę do przodu, starając się porwać za sobą sprzyjających mi ludzi. Podobnie jak inne moje inicjatywy, ta również jest planowana na długie lata. I podobnie jak w przypadku innych moich projektów – klubu Abrek nie widzę inaczej, jak w świetle spektakularnego sukcesu! A uwierzcie mi, że kilka rzeczy mi się już w życiu naprawdę udało. A to dopiero początek!

Zaczynamy z określonym grafikiem zajęć, wkrótce będziemy podejmowali kolejne decyzje odnośnie zwiększenia ilości treningów, utworzenia sekcji wyczynowych. Co natomiast istotne – nie widzimy możliwości aby dzieci trenujące nawet jedynie rekreacyjnie – trenowały mniej niż trzy razy w tygodniu. Będzie w naszej działalności wiele takich decyzji, jak również m.in. wysoko postawiona poprzeczka – silni przetrwają. Ze słabszymi będziemy pracowali na tyle intensywnie – aby stali się silni! I to będzie nasza kolejna zasada. Z jednej strony indywidualne podejście, indywidualne podejście do każdego dziecka, każdego człowieka – i jednoczesne równe traktowanie – bez jakichkolwiek podziałów!

My zadbamy o bezpieczeństwo dzieci. Będziemy wymagali badań wszystkich badań lekarskich. Jednocześnie uprzedzamy – siniaki, zwichnięcia, skręcenia a nawet złamania – są czymś co może się zdarzyć w sporcie. I jeszcze jedno, przychodząc do naszego klubu, musicie znać filozofię naszego klubu – i nie zdziwić się, że będziemy oduczać Wasze dzieci płaczu, użalania się, narzekania, lenistwa. Będziemy natomiast uczyć je walki do końca, ciężkiej i regularnej pracy, walki o postawiony cel – każde bowiem dziecko będzie miało postawiony przed sobą cel, jaki ustalimy wspólnie z każdym młodym człowiekiem, przy współudziale jego rodzica. A postawiony cel należy osiągnąć, aby później zawalczyć o kolejny. Bez określonego programu treningowego – nie będzie efektów – tak w sporcie, jak również w życiu!

Co nas jeszcze wyraźnie wyróżnia to fakt, że mamy w planach również naukę podstaw samoobrony – co interesujące takie programy miały miejsce w Związku Radzieckim w ramach sekcji sambo. Nasze programy w zakresie samoobrony dla dzieci będą obejmowały m.in. naukę uderzeń – ale tylko i wyłącznie na potrzeby samoobrony koniecznej. Posiadamy w tym zakresie bardzo duże doświadczenie. Jednocześnie z licznych względów nasz klub unika trenowania i promocji sportów walki szkodliwych dla zdrowia – takich jak boks czy MMA i to pomimo że liczni profesjonalni zawodnicy MMA pobierają nauki zapasów u naszych trenerów.

Przed nami droga na długie lata. Co jest naszym celem? Mawiają, że trzeba mierzyć wysoko… Czy naszym celem jest medal olimpijski? Nie. Naszym sportowym celem jest zdobycie wszystkich możliwych medali, na wszystkich możliwych mistrzostwach i Igrzyskach Olimijskich i stworzenie najlepszego klubu sportów walki zapaśniczych (zapasy, sambo, judo) – najpierw w Europie, a później na świecie. Naszym celem pedagogicznym, ideowym jest wychowanie nowego pokolenia – gotowego stawiać przed sobą wysokie i ambitne cele a następnie osiągać je poprzez ciężką, konsekwentną pracę – nie zważając na porażki, upadki i wszelkie przeciwności losu, jakich na drodze wojownika bywa bardzo, bardzo wiele. I czy ta nauka przełoży się na osiągnięcia sportowe, czy też zwycięstwa w życiu, w biznesie, w sztuce, na sali sądowej – to już nie ma dla nas znaczenia. Naszym najważniejszym celem jest kształcić nowych wojowników, gotowych stanąć do walki o siebie i swoich bliskich.

Iwo Czerniawski

PS. Dziękuję moim rodzicom, za to że mnie wykształcili na takiego jakim obecnie jestem. To dzięki Wam święcę wszystkie swoje sukcesy! Popełniliście dosłownie kilka błędów, których ja, jako pedagog nie zamierzam popełnić - z perspektywy czasu jestem Wam jednak bardzo, bardzo wdzięczny. Dziękuję! 

Zapisz się na naszą listę mailingową

The subscriber's email address.