Zapasy

Zapasy w klubie Kavkaz

Nasz klub istnieje od połowy roku 2020. Od samego początku bardzo mocno postawiliśmy na zapasy - szczególnie w stylu wolnym. Początki naszego klubu to współpraca z trenerami z Kaukazu Północnego, którzy od początku wysoko zawiesili poprzeczkę. W sierpniu 2023 roku klub rozpoczął współpracę z trenerami z Gruzji - rozpoczynając tym samym nowy rozdział w swojej działalności. Obecnie w naszym klubie wdrażamy szereg rozwiązań charakterystycznych dla gruzińskich zapasów, które legitymują się wybitnymi osiągnięciami medalowymi. 

Nasz klub udowodnił swoją siłę już nie raz. W 2023 roku udało nam się wygrać dwie Warszawskie Olimpiady Młodzieży - w stylu wolnym oraz klasycznym, które odbywały się w kategoriach wiekowych - dzieci, młodzik, kadet i junior. Klub nasz odnotował liczne zdobycze medalowe na Mistrzostwach Polski, wprowadził a zawodnik startujący w naszych barwach - Zelimkhan Mutsukhaev reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy i na Mistrzostwach Świata do lat 20 w roku 2023. 

Zapasy dla dzieci 

Prowadzimy zajęcia zapaśnicze dla najmłodszych grup wiekowych. Dbamy o udział naszych dzieci w zawodach sportowych, zabiegamy o to, aby zainteresować zapasami dzieci już w najmłodszym wieku. Nasze treningi pełne są emocji ale również zawziętej pracy. Trenujemy przynajmniej 3 razy w tygodniu, a najzdolniejsze nasze dzieci mają możliwość awansu do grupy starszej, w celu zwiększenia ilości jednostek treningowych. 

Zapasy dla młodzieży, zawodników

Sport młodzieży to nasze oczko w głowie. Aktywnie dbamy o rozwój naszych zawodników, najzdolniejsi z nich mają możliwość trenowania nawet 11 razy w tygodniu. Specjalnie dla naszych młodych zapaśników uruchomiliśmy własną szkołę, opartą o nauczanie zdalne, ale prowadzimy zajęcia stacjonarne w naszym klubie, każdego dnia po odbyciu porannego treningu i po wydaniu posiłku, jaki nasz klub zapewnia naszym zawodnikom. Zawodnicy, wyczynowo trenujący zapasy, mają zapewniony i sfinansowany udział we wszystkich zawodach w jakich udział bierze nasz klub. Bardzo głęboko wierzymy, że z takim podejściem uda nam się wykształcić przyszłych mistrzów świata czy mistrzów olimpijskich. 

Zapasy dla dorosłych

Zapraszamy na nasze zajęcia osoby dorosłe w każdym wieku. Owszem, trenować będziecie wspólnie z naszą zdolną młodzieżą zapaśniczą, jednak bez obaw! Mamy specjalny program dla osób, które chcą spróbować swojej przygody w zapasach. Bardzo zależy nam na rozwoju amatorskich zapasów, uważamy, że tak jak popularne jest np. BJJ, tak samo a nawet bardziej popularne powinny być zapasy. Zapasy stanowią doskonałą alternatywę do siłowni, zajęć cross-fit. 

Zapasy kobiet

Zapraszamy dziewczyny, kobiety na nasze zajęcia. W tej chwili w naszym klubie istnieje już grupa dziewczyn regularnie trenująca w naszych barwach. Mamy ambicje aby grupa ta rosła i osiągała najwyższy poziom sportowy. 

-------------------

Kilka słów o zapasach

Zapasy to popularny sport walki, który polega na fizycznym zmaganiu się dwóch zawodników. Walka odbywa się wręcz i dotyczy stosowania chwytów oraz rzutów. Początki tego sportu sięgają czasów starożytnych, a zmagania zapaśników ówcześnie były jedną z konkurencji igrzysk olimpijskich, które organizowano w antycznej Grecji. Wspomnieć należy, że zapasy były pierwszymi zmaganiami o charakterze sportowym. W Japonii zaś odpowiednikiem zapasów są zawody sumo. W przypadku zapasów walka trwa dwie rundy po 2 lub 3 minuty, a także wspomnieć należy, że mamy tutaj 30-sekundową przerwę.

Zawody zapaśnicze z kolei polegają na zmaganiu się na macie, która zazwyczaj ma okrągły kształt. Dwóch zawodników jednakowej kategorii wagowej, z czego jeden ubrany jest w czerwony tykot, a drugi w niebieski. Zapasy możemy podzielić na styl klasyczny, gdzie dozwolone są chwyty wyłącznie poniżej pasa, jak i styl wolny, który umożliwia chwytanie przeciwnika również za nogi.

Istotne jest to, że w zapasach zabronione są wszelkie dźwignie oraz techniki duże duszenia, a niezwykle dużą rolę odgrywa tutaj siła, szybkość i instynkt zawodnika.

Zapraszamy na pierwsze darmowe zajęcia, by móc zapoznać się z zapasami i spróbować swoich sił na macie.

Zapisz się na naszą listę mailingową

The subscriber's email address.