Sambo sportowe

Sambo sportowe

Jesteśmy jednym z nielicznych klubów w Polsce posiadających realną wiedzę na temat sambo sportowego. Nasi trenerzy wywodzący się z zapasów - w większości pochodzą z Kaukazu Północnego, gdzie sambo jest na najwyższym światowym poziomie! 

Posiadamy doświadczenie również w judo. Łączymy techniki - a warto zauważyć, że w sambo sportowym dopuszczalne są wszystkie rzuty z judo i zapasów.  

Sambo jest sztuką walki, która pomoże nam znacznie wzmocnić siłę naszego ciała, jak i zadbać o większą wytrzymałość oraz szybkość ruchów. Doceniają ją nie tylko dotychczasowi zawodnicy MMA, ale niewątpliwie coraz większe zainteresowani treningami pojawia się wśród osób, które chcą dotychczasowe techniki walki, którym udało im się poznać, wykorzystać również w samoobronie. Nasza oferta w sposób szczególny nastawiona jest na sambo sportowe i staramy się, by indywidualne podejście zostało docenione przez osoby korzystające z naszej oferty.

Sambo jest sztuką walki, która powstała w Związku Radzieckim i łączy w sobie techniki, które mają początek zarówno w Europie, jak i w Azji. Początkowo służyła ona do szkolenia żołnierzy, ale aktualnie stała się na tyle przystępna i popularna, że może trenować ją praktycznie każdy.

Wielotorowość sambo

To sztuka walki powstała w pierwszej połowie XX wieku, a od roku 1966 sambo zostało uznane za sport. Obecnie sambo chętnie jest wykorzystywane na ringu przez zawodników mieszanych sztuk walki. Wspomnieć należy, że sambo chętnie czerpie z mniej znanych systemów technik walki. Możemy tutaj znaleźć elementy mołdawskiego Trînta, ormiańskiego Kocha, tatarskiego Korasa, gruzińskiego Chidaoba, uzbeckiego Kurasha, mongolskiego Khapsagaya oraz azerbejdżańskiego Gulesha.

Aktualnie wyróżnia się trzy podstawowe style tej sztuki walki i wymienić powinniśmy sambo sportowe, sambo militarne oraz sambo bojowe.

Sambo sportowe i treningi w naszym wykonaniu

Nasza oferta przeznaczona jest dla osób, które chcą trenować sambo sportowe. Sambo sportowe znany jest na całym świecie i obejmuje techniki dźwigni, przewrotów oraz rzutów, a część z nich została zaczerpnięta z gruzińskich i azerskich sztuk walki.

Korzyści płynące z treningów

Sambo skierowane jest dla wszystkich osób, które w przyszłości zamierzają trenować sztuki walki MMA. Jest to wyjątkowo skuteczna oraz urozmaicona sztuka walki, ale również dodać należy, że niektóre techniki mogą okazać się niezwykle skuteczne i pomocne także w życiu codziennym. Wspomnieć należy, że możemy tutaj się również nauczyć ważnych elementów samoobrony. Ponadto w związku z tym, że znajdziemy tutaj dużą różnorodność technik sposobów walki w czasie treningów, możliwe jest kształtowanie się wielu elementów, które znacznie poprawiają naszą sprawność fizyczną. Możemy liczyć na to, że sambo sportowe, które

Zapisz się na naszą listę mailingową

The subscriber's email address.