KRS: 0000913887
NIP: 5252871636
REGON: 389593694

Osiągnięcia w zakresie edukacji

W roku 2023 uruchomiliśmy nasz projekt – szkołę Kavkaz, edukację opartą na „Szkole w chmurze:, edukacji domowej. W ramach projektu 6 zawodników naszego klubu rozpoczęło edukację pod okiem nauczyciela zatrudnionego przez nasze stowarzyszenie. Nasi sportowcy odbywają dwa treningi dziennie, rano i wieczorem. Po pierwszym treningu otrzymują gorący posiłek, następnie odbywają edukację lub biorą udział w praktykach zawodowych w firmie elektronicznej IVITER.

Najważniejsze osiągnięcia sportowe

Nasz zawodnik Zelimkhan Mutsukhaev wszedł do kadry narodowej juniorów w zapasach w stylu wolnym. Zdobył on tytuł Mistrza Polski juniorów, następnie zdobył brązowy medal na międzynarodowym turnieju juniorskim w Bukareszcie (jako jedyny z polskiej kadry stylu wolnego!) oraz 8 miejsce na Mistrzostwach Europy. Wystartował również na Mistrzostwach Świata.

Kavkaz wygrał dwie Warszawskie Olimpiady Młodzieży – w stylu klasycznym oraz wolnym.

Aż 6 zawodników klubu zdobyło medale na Mistrzostwach Polski w roku 2023 – w tym trzy medale złote.

Klub zdobył liczne trofea na turniejach w klasyfikacji drużynowej – m.in. pierwsze miejsce na Międzynarodowych Mistrzostwach Polski U22 w zapasach w stylu wolnym oraz pierwsze miejsce na Otwartych Mistrzostwach Polski Sambo.

Na Mistrzostwach Polski Młodzików do lat 14 w zapasach w stylu wolnym, dopuszczonych mieliśmy trzech zawodników – wszyscy trzej zdobyli medale, złoto, srebro i brąz.

Złoto naszego zawodnika na Mistrzostwach Polski U15 – Ismail Erzanukaev, warto podkreślić, że aktualnie zawodnik ten posiada już polskie obywatelstwo sportowe, które nasze stowarzyszenie ufundowało.

Organizacja zawodów

W 2023 roku klub Kavkaz zorganizował:

Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w zapasach w stylu wolnym U22

Otwarte Mistrzostwa Polski Sambo

Turniej dla dzieci 8-11 lat Sambo Kavkaz Cup

Imprezy te zgromadziły w sumie około 200 uczestników oraz setki kibiców. Finały zarówno Międzynarodowych Mistrzostw Polski w Zapasach, jak również Otwartych Mistrzostw Polski Sambo odbyły się z oprawą świetlną, dźwiękową, z wysokiej jakości transmisją online.

Wydarzenia zorganizowane przez nasz klub były pierwszymi zawodami, jakie kiedykolwiek organizowaliśmy. Były one próbą organizacji zawodów na zupełnie nowym poziomie.