Zapasy w stylu wolnym, czyli dlaczego warto z nami trenować

Nasza oferta jest zupełnie inna od tych, które można spotkać w szkołach sportów i sztuk walki. Dzięki temu, że stworzyliśmy miejsce, w którym rozpoczynamy działalność naszego klubu sportowego opartego na metodach treningowych praktykowany na Kaukazie Północnych, dokładamy wszelkich starań, by nasze indywidualne podejście do każdego trenującego, owocowało sukcesami i zamiłowaniem do trenowania tych sportów.

Istotne jest to, że nie prowadzimy semestralnego naboru do klubu. W nasze progi mogą zawitać osoby początkujące, a także doświadczone. Bez względu na porę roku, miesiąc czy tydzień, warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce w Warszawie, które stworzyliśmy. Dzięki temu, że nasi trenerzy i przedstawiciele Kaukazu Północnego posiadają wieloletnie doświadczenie w treningach, zupełnie inaczej podchodzą do tematu treningów, niż niektórzy nauczyciele. Każdego członka klubu traktujemy na równi i z należytym szacunkiem. Nie ma dla nas znaczenia, czy posiadasz wieloletnie doświadczenie w zapasach w stylu wolnym, czy także dopiero chcesz nauczyć się tego wyjątkowego sportu walki.

Treningi zapasów w naszym klubie

Dokładamy wszelkich starań, by każdy, kto chce trenować z nami zapasy w stylu wolnym, mógł zrozumieć istotę tego sportu oraz dbamy o to, by zajęcia były prowadzone owocnie. Prowadzimy treningi zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Pierwsze zajęcia w naszym klubie są bezpłatne, a w przypadku zainteresowania zapasami w stylu wolnym można uiścić opłatę miesięczną lub zdecydować się na jednorazowe treningi.

Kilka słów o zapasach

Zapasy to popularny sport walki, który polega na fizycznym zmaganiu się dwóch zawodników. Walka odbywa się wręcz i dotyczy stosowania chwytów oraz rzutów. Początki tego sportu sięgają czasów starożytnych, a zmagania zapaśników ówcześnie były jedną z konkurencji igrzysk olimpijskich, które organizowano w antycznej Grecji. Wspomnieć należy, że zapasy były pierwszymi zmaganiami o charakterze sportowym. W Japonii zaś odpowiednikiem zapasów są zawody sumo. W przypadku zapasów walka trwa dwie rundy po 2 lub 3 minuty, a także wspomnieć należy, że mamy tutaj 30-sekundową przerwę.

Zawody zapaśnicze z kolei polegają na zmaganiu się na macie, która zazwyczaj ma okrągły kształt. Dwóch zawodników jednakowej kategorii wagowej, z czego jeden ubrany jest w czerwony tykot, a drugi w niebieski. Zapasy możemy podzielić na styl klasyczny, gdzie dozwolone są chwyty wyłącznie poniżej pasa, jak i styl wolny, który umożliwia chwytanie przeciwnika również za nogi.

Istotne jest to, że w zapasach zabronione są wszelkie dźwignie oraz techniki duże duszenia, a niezwykle dużą rolę odgrywa tutaj siła, szybkość i instynkt zawodnika.

Zapasy w stylu wolnym w Kavkaz

Podczas treningów prowadzonych w naszej szkole dokładamy wszelkich starań, by osoby trenujące, bez względu na wiek, cieszyły się tym sportem walki, ale również podchodziły do niego z powagą oraz zdobywały kolejne umiejętności.

Zapraszamy na pierwsze darmowe zajęcia, by móc zapoznać się z zapasami i spróbować swoich sił na macie.