Judo

 

Judo w klubie Kavkaz

Klub Kavkaz prowadzi zajęcia w zakresie judo - dla dzieci od 6 roku życia, młodzieży oraz dorosłych. Za szkolenie odpowiedzialny jest były trener kadry Rosji w latach 2011-2021, Czeczen - Hasan Abdul-Aziev - zawodnik judo oraz sambo, posiadający 6 dan. Hasan Abdul-Aziev posiada działa jako trener od 26 lat, w tym okresie wykształcił cała plejadę wybitnych zawodników judo oraz sambo - w tym m.in. Jakuba Szamilowa, olimpijczyka, zdobywcę brązowego medalu na Mistrzostwach Świata w 2021, mistrza Rosji 2011, zwycięzcę i medalistę turniejów judo klasy Grand Slam i Grand Prix.  

Sprowadzenie trenera Hasana Abdul-Azieva do Polski, wraz z jego rodziną stanowiło trudną operację logistyczną - wymagało wielkiego poświęcenia zarówno dla nas, klubu Kavkaz, jak również dla samego trenera i jego rodziny. Hasan Abdul-Aziev osiedlając się w Polsce ma na celu zbudowanie w ramach naszego klubu sportowego drużyny marzeń. Traktuje on ten projekt bardzo osobiście, jako spełnienie i podsumowanie wszystkich dotychczasowych doświadczeń wyniesionych tak z pracy w reprezentacji Rosji, czeczeńskim klubie w Argunie - z którego wyrosła armia uzdolnionych, doskonale wyszkolonych judoków. Warunki, jakie zaproponowaliśmy trenerowi Hasanowi zakładają niespotykane dla niego dotąd możliwości rozwoju, samorealizacji, spełniania zawodowego - gotów on jest nieść misję szkolenia judoków w Polsce na najwyższym poziomie. 

Nie jesteśmy "funny judo"

Nie prowadzimy 60 minutowych zajęć jeden raz w tygodniu. Naszym minimum są trzy treningi po 90 minut - dla dzieci w najmłodszym wieku, oraz możliwość uzupełniania zajęć o treningi na otwartej przestrzeni z grupą zapaśniczą. Docelowo nasze sekcje wyczynowe będą odbywać treningi codziennie, a nawet dwa razy dziennie.

 

Judo

Nasza oferta została w pełni dostosowana do wszystkich osób, które są zainteresowane treningami. Niewątpliwie judo jest doskonałym rodzajem aktywności dla dzieci, a także wpływa na ogólny rozwój oraz poprawę kondycji osób dorosłych. Zdajemy sobie sprawę z tego, że wiele osób zastanawia się, kiedy warto już zapisać dziecko na treningi, a także ma dylematy związane z tym, czy osoby dorosłe, które nigdy nie trenowały dotychczas, poradzą sobie z tą dyscypliną sportu.

Nasze programy są indywidualnie dostosowane i uwzględniają potrzeby wszystkich uczestników.

Judo dla dzieci

Judo dla dzieci jest dyscypliną rozwijaną w naszym klubie równolegle z zapasami. Interesuje nas przygotowywanie dzieci, młodzieży i dorosłych zarówno do walki w kimonach, jak i bez nich. Dostrzegamy wielkie korzyści treningu zapaśniczego dla judo, jak również odwrotnie - judo dla zapasów. 

Judo dla dorosłych

Trenują w naszych sekcjach osoby związane z judo, a my poświęcamy istotną część treningu właśnie pod ich potrzeby i zainteresowania. Co istotne - staramy się wychodząc z technik zapaśniczych - przygotowywać taktykę walki również pod formuły judo oraz sambo sportowego. Posiadamy innowacyjny program przygotowawczy, który wyróżnia się na tle wszystkich klubów w Polsce.

Równolegle z judo - trenujemy również pod kątem formuły sambo sportowego!

Bogata historia judo

Na początek warto wspomnieć o tym, że judo to popularna sztuka walki, które wywodzi się z Japonii. Od roku 1964 uznawana jest również za dyscypliną olimpijską. Mimo tego, że w Polsce judo praktykowane jest od wielu dekad, obserwujemy różne szkoły, które niekoniecznie oddają filozofię tej sztuki walki. Dlatego też postanowiliśmy otworzyć najlepszą szkołę judo, która dokłada wszelkich starań, w prowadzone treningi były owocne i dostosowane do potrzeb osób zainteresowany.

Sztuka walki jako nauka łagodności, dyscypliny i poprawa ogólnej kondycji

Judo dosłownie oznacza "łagodną drogę" lub o tej sztuce walki mówi się również jako o "drodze do zwinności". Twórcą judo był Jigoro Kano, który w roku 1882 stworzył pierwszą szkołę judo zwaną Kodokan Judo. Zadbał on o to, by zebrać i jednocześnie ulepszyć znane chwyty jiu-jitsu i nadać im zupełnie nową formę. Przede wszystkim kluczowe było to, by usunąć z niego elementy, które w jakiś sposób mogą zagrażać zdrowiu lub życiu osób trenujących. Luki, które powstały, postanowił wypełnić chwytami bezpiecznymi i nowymi. Niewątpliwie charakterystycznym dla tej sztuki walki jest również strój. Wymienić tutaj należy białą lub granatową judogę, która składa się z bluzy, spodni i pasów.

Istotne jest to, że w naszej szkole w sposób szczególny dbamy o tradycję oraz żywimy ogromny szacunek do sztuk i sportów walki. Dlatego też zdajemy sobie sprawę, jak ważna w judo jest etykieta, która stanowi nieodłączny element treningu oraz późniejszych zawodów. Respektujemy ukłony zawodników przed wejściem na matę, ukłony zawodników zarówno przed jak i po walce, jak i negujemy wszystkie niedozwolone i naganne zachowania wobec innych.

Zalety judo

Wspomnieliśmy już o tym, że judo jest doskonałym spotem zarówno dla dzieci w każdym wieku, jak i również dla dorosłych. Treningi mogą znacznie wzmocnić mięśnie, poprawić ogólną koordynację ruchową oraz gibkość, a także w przypadku dzieci zapewnić im niezbędną dawkę ruchu, które niewątpliwie w dzisiejszych czasach maluchom brakuje. Ponadto judo dla dzieci to także doskonała okazja do spotkań z przyjaciółmi oraz nawiązania przyjaźni, które przetrwają długie lata. Judo zatem jest doskonałą dyscypliną sportu, która jest pełna energii. Dzięki treningom możemy wzmocnić mięśnie nóg, brzucha, klatki piersiowej i grzbietu, a także sport ten pozytywnie wpływa na ogólny rozwój, uczę utrzymania równowagi, poprawę koordynacji. Ponadto śmiało możemy powiedzieć, że w przypadku dzieci judo jest także doskonały nawzajem gimnastyki i świetną zabawą ruchową. Dba również o to, by nauczyć najmłodszych konsekwencji w działaniu, wytrwałości oraz szacunku do innych.

Prowadzona przez nas trening judo dla dorosłych skierowane są dla różnych grup wiekowych – zarówno dla osób, które uprawiają jakikolwiek sport, czy również miały styczność ze sztukami walki, jak i amatorów. Nie ustalamy limitu wiekowego, a w trakcie treningów uczymy zarówno rzutów, trzymaj, duszeniem, dźwigni jak i to, by techniki doskonalić w czasie walk sparingowych.

Sport, który warto trenować

Niezaprzeczalnie popularność judo rośnie. Chętnie tę sztukę walki trenują zarówno dorośli, jak i dzieci. W przypadku maluchów, jak i osób starszych – bez względu na wiek, nasza oferta dostosowana jest zarówno do grup wiekowych, jak i dotychczasowych umiejętności.