Przejdź do treści
Wczytuję...

Ruszamy!!! Najwyższy już czas!

Zapasy, judo, sambo dla dzieci i młodzieży

Uruchamiamy sekcje dla dzieci w trzech kategoriach wiekowych, wstępny grafik zajęć - poniedziałek, środa, piątek:

Aktualnie istnieje jedna, łączona grupa dla dzieci w różnym wieku, zajęcia odbywają się w poniedziałki, środy i piątki o godzinie 18:00. Treningi trwają 90minut + (czyli mogą trwać zależnie od potrzeby o 10-15 minut dłużej). 
 

Uprzejmie prosimy o kontakt wszystkie osoby zainteresowane! Już, teraz. Musimy ustalić jeszcze kilka kwestii organizacyjnych i startować!! 

Cena zajęć - 200zł miesięcznie od osoby. Opłata obejmuje uczestnictwo w przynajmniej trzech treningach w tygodniu. 

Na zajęcia zapraszamy dzieci o każdym stopniu doświadczenia i przygotowania sportowego - będziemy podchodzili bardzo indywidualnie do każdego człowieka. Zapraszamy serdecznie osoby całkowicie początkujące. Nauczymy Was wszystkiego!

Co ćwiczymy? Nasz program

Podstawowym stylem sportowym o jaki opieramy nasz program szkoleniowy są zapasy w stylu wolnym. Dysponujemy w tej chwili sztabem trenerskim posiadającym najwyższe kompetencje w tej właśnie dyscyplinie. W naszym klubie zajęcia prowadzą dwaj trenerzy pochodzący z Kaukazu Północnego, Czeczenii – Deni Arsaev oraz Hasan Mucuhaev – obaj są utytułowanymi zapaśnikami oraz trenerami posiadającymi wysokie osiągnięcia. Deni Arsaev trenował zapasy jako dziecko – trenując w górach Kaukazu, nawet w trakcie ostrzałów artyleryjskich, Hasan Mucuhaev natomiast prowadził treningi pod lufami karabinów żołnierzy wkraczających regularnie bez uprzedzenia do obiektu sportowego, w jakim odbywały się zajęcia.

Nie oznacza to jednak, że zamierzamy poprzestać na samych tylko zapasach. Nasz klub posiada ogromne plany odnośnie judo oraz sambo sportowego. Planujemy zaprosić na stałe do Polski doświadczonego zawodnika i trenera judo, również pochodzącego z Czeczeni, członka kadry narodowej Rosji judo. Fakt pojawienia się trenera takiej klasy w Polsce może wiele zmienić w polskim judo, zwłaszcza w kontekście połączenia sił naszych klubowych trenerów w zakresie fizycznego, akrobatycznego i psychologicznego przygotowania naszych przyszłych młodych zawodników.

Co nas jeszcze wyraźnie wyróżnia to fakt, że mamy w planach również naukę podstaw samoobrony – co interesujące takie programy miały miejsce w Związku Radzieckim w ramach sekcji sambo. Nasze programy w zakresie samoobrony dla dzieci będą obejmowały m.in. naukę uderzeń – ale tylko i wyłącznie na potrzeby samoobrony koniecznej. Posiadamy w tym zakresie bardzo duże doświadczenie. Jednocześnie z licznych względów nasz klub unika trenowania i promocji sportów walki szkodliwych dla zdrowia – takich jak boks czy MMA i to pomimo że liczni profesjonalni zawodnicy MMA pobierają nauki zapasów u naszych trenerów.

 

Drodzy Rodzice! Droga Młodzieży! Drogie Dzieci!

Oddając pod naszą opiekę Wasze pociechy musimy się umówić na kilka rzeczy, omówić kilka zasad.

My zadbamy o maksymalnego bezpieczeństwo Waszych dzieci. Jednocześnie wymagamy OBOWIĄZKOWO pełnych badań lekarskich przygotowanych przez Centralny Ośrodek Medycyny Sportowej – Wasze dzieci na naszych treningach zostaną poddane próbie, licznym wyzwaniom. Bardzo chcemy aby nie stała się im krzywda i dlatego wolimy mieć 100% pewność odnośnie stanu ich zdrowia, serca, wydolności układu krążenia itp. Będziemy w tym zakresie bardzo restrykcyjni.

Nie jesteśmy zwykłym, kolejnym klubem sportowym dla dzieci, młodzieży. Jesteśmy Abrek! Abrek – oznacza samotnego, niepokornego i niepokonanego wojownika, gotowego walczyć i ukrywać się w górach latami, honorowego i miłującego wolność. Jeden wojownik – jeden abrek mógł utrzymywać w niepewności całe oddziały regularnej armii carskiej! Abrecy walczyli do końca. I tego właśnie będziemy nauczać naszych młodych podopiecznych. Dla naszych młodych zawodników przygotowaliśmy zarówno program sportowy, jak również psychologiczny, pedagogiczny, którego celem jest kształcenie charakteru, dyscypliny, przełamywania swoich barier. Współtworzę program pedagogiczny ja, Iwo Czerniawski, pedagog, absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina, absolwent klasy skrzypiec i przy tym osoba trenująca sztuki walki od kilkunastu lat. Posiadam wieloletnie doświadczenie w pracy z młodzieżą – w tym również bogate doświadczenie w pracy z młodzieżą patologiczną, a niektórzy z moich wychowanków są aktywnymi uczestnikami sekcji dorosłych. To ja finansuję całą naszą inicjatywę – i z ogromną wiarą w nasz sukces – idę do przodu, starając się porwać za sobą sprzyjających mi ludzi. Podobnie jak inne moje inicjatywy, ta również jest planowana na długie lata. I podobnie jak w przypadku innych moich projektów – klubu Abrek nie widzę inaczej, jak w świetle spektakularnego sukcesu! A uwierzcie mi, że kilka rzeczy mi się już w życiu naprawdę udało. A to dopiero początek!

Zaczynamy z określonym grafikiem zajęć, wkrótce będziemy podejmowali kolejne decyzje odnośnie zwiększenia ilości treningów, utworzenia sekcji wyczynowych. Co natomiast istotne – nie widzimy możliwości aby dzieci trenujące nawet jedynie rekreacyjnie – trenowały mniej niż trzy razy w tygodniu. Będzie w naszej działalności wiele takich decyzji, jak również m.in. wysoko postawiona poprzeczka – silni przetrwają. Ze słabszymi będziemy pracowali na tyle intensywnie – aby stali się silni! I to będzie nasza kolejna zasada. Z jednej strony indywidualne podejście, indywidualne podejście do każdego dziecka, każdego człowieka – i jednoczesne równe traktowanie – bez jakichkolwiek podziałów!

My zadbamy o bezpieczeństwo dzieci. Będziemy wymagali badań wszystkich badań lekarskich. Jednocześnie uprzedzamy – siniaki, zwichnięcia, skręcenia a nawet złamania – są czymś co może się zdarzyć w sporcie. I jeszcze jedno, przychodząc do naszego klubu, musicie znać filozofię naszego klubu – i nie zdziwić się, że będziemy oduczać Wasze dzieci płaczu, użalania się, narzekania, lenistwa. Będziemy natomiast uczyć je walki do końca, ciężkiej i regularnej pracy, walki o postawiony cel – każde bowiem dziecko będzie miało postawiony przed sobą cel, jaki ustalimy wspólnie z każdym młodym człowiekiem, przy współudziale jego rodzica. A postawiony cel należy osiągnąć, aby później zawalczyć o kolejny. Bez określonego programu treningowego – nie będzie efektów – tak w sporcie, jak również w życiu!

Przed nami droga na długie lata. Co jest naszym celem? Mawiają, że trzeba mierzyć wysoko… Czy naszym celem jest medal olimpijski? Nie. Naszym sportowym celem jest zdobycie wszystkich możliwych medali, na wszystkich możliwych mistrzostwach i Igrzyskach Olimijskich i stworzenie najlepszego klubu sportów walki zapaśniczych (zapasy, sambo, judo) – najpierw w Europie, a później na świecie. Naszym celem pedagogicznym, ideowym jest wychowanie nowego pokolenia – gotowego stawiać przed sobą wysokie i ambitne cele a następnie osiągać je poprzez ciężką, konsekwentną pracę – nie zważając na porażki, upadki i wszelkie przeciwności losu, jakich na drodze wojownika bywa bardzo, bardzo wiele. I czy ta nauka przełoży się na osiągnięcia sportowe, czy też zwycięstwa w życiu, w biznesie, w sztuce, na sali sądowej – to już nie ma dla nas znaczenia. Naszym najważniejszym celem jest kształcić nowych Abreków, gotowych stanąć do walki o siebie i swoich bliskich.

Iwo Czerniawski

 

PS. Dziękuję moim rodzicom, za to że mnie wykształcili na takiego jakim obecnie jestem. To dzięki Wam święcę wszystkie swoje sukcesy! Popełniliście dosłownie kilka błędów, których ja, jako pedagog nie zamierzam popełnić - z perspektywy czasu jestem Wam jednak bardzo, bardzo wdzięczny. Dziękuję! 

Trwa nabór do klubu - zapraszamy dzieci od 6 roku, młodzież i dorosłych w każdym wieku!

Zapraszamy do zapoznania się z aktualnym grafikiem treningów: 
https://kavkaz.pl/grafik-treningow