Zapasy w stylu wolnym, czyli dlaczego warto z nami trenować

Nasza oferta jest zupełnie inna od tych, które można spotkać w szkołach sportów i sztuk walki. Dzięki temu, że stworzyliśmy miejsce, w którym rozpoczynamy działalność naszego klubu sportowego opartego na metodach treningowych praktykowany na Kaukazie Północnych, dokładamy wszelkich starań, by nasze indywidualne podejście do każdego trenującego, owocowało sukcesami i zamiłowaniem do trenowania tych sportów.

Istotne jest to, że nie prowadzimy semestralnego naboru do klubu. W nasze progi mogą zawitać osoby początkujące, a także doświadczone. Bez względu na porę roku, miesiąc czy tydzień, warto odwiedzić to wyjątkowe miejsce w Warszawie, które stworzyliśmy. Dzięki temu, że nasi trenerzy i przedstawiciele Kaukazu Północnego posiadają wieloletnie doświadczenie w treningach, zupełnie inaczej podchodzą do tematu treningów, niż niektórzy nauczyciele. Każdego członka klubu traktujemy na równi i z należytym szacunkiem. Nie ma dla nas znaczenia, czy posiadasz wieloletnie doświadczenie w zapasach w stylu wolnym, czy także dopiero chcesz nauczyć się tego wyjątkowego sportu walki.

Treningi zapasów w naszym klubie

Dokładamy wszelkich starań, by każdy, kto chce trenować z nami zapasy w stylu wolnym, mógł zrozumieć istotę tego sportu oraz dbamy o to, by zajęcia były prowadzone owocnie. Prowadzimy treningi zarówno dla dzieci, jak i osób dorosłych. Pierwsze zajęcia w naszym klubie są bezpłatne, a w przypadku zainteresowania zapasami w stylu wolnym można uiścić opłatę miesięczną lub zdecydować się na jednorazowe treningi.

Kilka słów o zapasach

Zapasy to popularny sport walki, który polega na fizycznym zmaganiu się dwóch zawodników. Walka odbywa się wręcz i dotyczy stosowania chwytów oraz rzutów. Początki tego sportu sięgają czasów starożytnych, a zmagania zapaśników ówcześnie były jedną z konkurencji igrzysk olimpijskich, które organizowano w antycznej Grecji. Wspomnieć należy, że zapasy były pierwszymi zmaganiami o charakterze sportowym. W Japonii zaś odpowiednikiem zapasów są zawody sumo. W przypadku zapasów walka trwa dwie rundy po 2 lub 3 minuty, a także wspomnieć należy, że mamy tutaj 30-sekundową przerwę.

Zawody zapaśnicze z kolei polegają na zmaganiu się na macie, która zazwyczaj ma okrągły kształt. Dwóch zawodników jednakowej kategorii wagowej, z czego jeden ubrany jest w czerwony tykot, a drugi w niebieski. Zapasy możemy podzielić na styl klasyczny, gdzie dozwolone są chwyty wyłącznie poniżej pasa, jak i styl wolny, który umożliwia chwytanie przeciwnika również za nogi.

Istotne jest to, że w zapasach zabronione są wszelkie dźwignie oraz techniki duże duszenia, a niezwykle dużą rolę odgrywa tutaj siła, szybkość i instynkt zawodnika.

Zapasy dla dzieci pod czujnym okiem naszych trenerów


Zapasy dla dzieci w ostatnim czasie stały się niezwykle ceniony. Między innymi przyczyną tego, że tak chętnie nasze pociechy wysyłamy na tego typu treningi jest fakt, że są to zajęcia ogólnorozwojowe. Oznacza to, że bez względu na wiek dziecka nasze pociechy będą mogły poprawić swoją sylwetkę, zadbać o właściwy rozwój mięśni, prawidłową postawę ciała, a także niezwykle istotne jest to, że zapasy dla dzieci pozytywnie wpływają na koordynację ruchów. Treningi sztuk i sportów walki są cenione przez rodziców dzieci nadpobudliwych. To właśnie na macie, pod czujnym okiem naszych trenerów bez względu na wiek dziecka prowadzone zajęcia zapewnią zarówno optymalną dawkę zabawy, jak i pozwolą trenującemu na nabycie niezbędnych umiejętności do późniejszych, zaawansowanych technik. Na szczególną uwagę zasługuje także fakt, że dzieci podczas tego typu zajęć będą dbały również o samą dyscyplinę, na uczą się zdrowej rywalizacji, szacunku do przeciwnika, co z całą pewnością zaowocuje w późniejszym życiu. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z naszej oferty.

Mając świadomość tego, że dzieci dużo czasu spędzają przed laptopem, smartfonem, tabletem, dokładamy wszelkich starań, by nasze treningi uczynić dla nich atrakcyjnymi i wyrabiać w najmłodszych dobry nawyk regularnej aktywności fizycznej. Zapasy dla dzieci to przede wszystkim ćwiczenia przez zabawę, rozwój umiejętności walki wręcz, kształtowanie świadomości własnego ciała, a także – z czasem – próby siłowe dla organizmu. Ze względu na to, że do naszego klubu uczęszczają osoby różnym wieku, dziecko bardzo szybko zaadaptuje się w drużynie, nabierze odwagi w stosunku do rówieśników oraz osób starszych, a także doskonale spędzi czas pozalekcyjny.

Prowadzone przez nas zajęcia są nastawione na indywidualny rozwój każdego trenującego, dlatego też, co jest dla nas niezwykle istotne, obserwujemy dotychczasowe umiejętności oraz postępy naszych podopiecznych, by tym samym móc dobrać konkretne ćwiczenia dla poszczególnych osób. Ponadto w naszym klubie, który został stworzony z myślą o osobach w każdym wieku, mogą trenować już dzieci w wieku przedszkolnym. Dlatego też zachęcamy do skorzystania z naszej oferty, zapraszamy na pierwszą, bezpłatną lekcję pokazową, gdzie dziecko będzie mogło bacznie obserwować trenujących, a także samodzielnie spróbuje sił na macie.

Zapasy w stylu wolnym w Kavkaz

Podczas treningów prowadzonych w naszej szkole dokładamy wszelkich starań, by osoby trenujące, bez względu na wiek, cieszyły się tym sportem walki, ale również podchodziły do niego z powagą oraz zdobywały kolejne umiejętności.

Zapraszamy na pierwsze darmowe zajęcia, by móc zapoznać się z zapasami i spróbować swoich sił na macie.